ی آنتی زایون

ی آنتی زایون

امام خامنه ای : اسرائیل باید نابود شود و نابود خواهد شد . ( 90/11/14 )

باعرض سلام و ادب .
به وبلاگ آنتی زایون (ضد صهیون ) خوش آمدید .


استفاده از مطالب وبلاگ بدون ذکر منبع بلامانع است البته در صورتی که مطلب عنوان شده در پست ، منبع نداشته باشد .
http://antizion.blog.ir

طبقه بندی موضوعی
نویسندگان
پیوندهای مذهبی

۱۸ مطلب در خرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

شهید چمران

۳۱
خرداد

مناجات های شهید چمران :

خوش دارم که در نیمه های شب در سکوت مرموز آسمان و زمین به مناجات برخیزم. با ستارگان نجوا کنم و قلب خود را به اسرار ناگفتنی آسمان بگشایم. آرام آرام به عمق کهکشانها صعود نمایم، محو عالم بی نهایت شوم . از مرزهای علم وجود در گذرم و در وادی ثنا غوطه ور شوم و جز خدا چیزی را احساس نکنم.

*******************************


هر گاه دلم رفت تا محبت کسی را به دل بگیرد، تو او را خراب کردی، خدایا، به هر که و به هرچه دل بستم، تو دلم را شکستی، عشق هر کسی را که به دل گرفتم، تو قرار از من گرفتی، هر کجا خواستم دل مضطرب و دردمندم را آرامش دهم، در سایه امیدی، و به خاطر آرزویی، برای دلم امنیتی به وجود آورم، تو یکباره همه را برهم زدی، و در طوفان های وحشتزای حوادث رهایم کردی، تا هیچ آرزویی در دل نپرورم و هیچ خیری نداشته باشم و هیچ وقت آرامش و امنیتی در دل خود احساس نکنم... تو این چنین کردی تا به غیر از تو محبوبی نگیرم و به جز تو آرزویی نداشته باشم، و جز تو به چیزی یا به کسی امید نبندم، و جز در سایه توکل به تو، آرامش و امنیت احساس نکنم... خدایا ترا بر همه این نعمتها شکر می کنم.

*******************************


من دنیا را طلاق دادم. خدای بزرگ مرا در آتش عشق و محبت سوزاند. مقیاسها و معیارهای جدید بر دلم گذاشت و خواسته های عادی و مادی و شخصی در نظرم حذف شد. روزگاری گذشت که دنیا و مافیها را سه طلاقه کردم و ازهمه چیز خود گذشتم. از همه چیز گذشتم و با آغوش باز به استقبال مرگ رفتم و این شاید مهمترین و اساسی ترین پایه پیروزی من در این امتحان سخت باشد.
 

 

 • زینب دباغ

مناجات با امام زمان(عج) با نوای جواد مقدم

آیت الله مصباح یزدی دامت برکاته درباره‌ی مهربانی امام مهدی‌(عج) می‌گویند:

«همه ما بحمداللّه این معرفت را داریم که وجود مقدّس ولىّ عصر ارواحنا فداه سایه رحمت خدا بر بندگان است و هرچه داریم، به طفیل وجود آن بزرگوار است. اگر محبّت مهربان‌ترین مادرهاى دنیا، حتّى محبّت مادرهایى را که هستى خودشان را براى بچه‌هایشان فدا کرده اند، یک جا جمع کنند، به اندازه محبّت امام زمان به دوستان و پیروانش نخواهد شد؛ چرا که محبّت او پرتوى از محبّت بى نهایت خدا به آفریدگان است. خودش فرمود که اگر دعا کنید، براى دعایتان آمین مى‌گویم و چنان چه دعا نکنید، من برایتان دعا مى‌کنم. براى لغزش‌هایتان استغفار مى‌کنم و حتّى بوى شما را دوست دارم.» (  آفتاب ولایت آیت الله مصباح یزدی ص 151)

***********************

سید بن طاووس (رحمة الله علیه) می‌فرماید: سحرگاهی در سرداب مقدس بودم.

ناگاه صدای مولایم را شنیدم که برای شیعیان خود دعا می کردند وعرضه می داشتند: اللهم ان شیعتنا خلقت من شعاع انوارنا و بقیة طینتنا و قد فعلوا ذنوبا کثیرة اتکالا علی حبنا وولایتنا فان کانت ذنوبهم بینک وبینهم فاصفح عنهم فقد رضینا و ما کان منها فیما بینهم فاصلح بینهم و قاص بها عن خمسنا و ادخلهم الجنة فزحزحهم عن النار و لا تجمع بینهم و بین اعدائنا فی سخطک.

ترجمه دعا این است: خدایا شیعیان ما را از شعاع نور ما و بقیه طینت ما خلق کرده‌ای، آنها گناهان زیادی با اتکاء بر محبت به ما و ولایت ما، کرده‌اند، اگر گناهان آنها گناهی است که در ارتباط با تو است، از آنها بگذر که ما را راضی کرده‌ای وآنچه از گناهان آنها، در ارتباط با خودشان هست، خودت بین آنها را اصلاح کن و از خمسی که حق مااست، به آنها بده تا راضی شوند و آنها را از آتش جهنم نجات بده و آنها را با دشمنان ما در سخط خود جمع نفرما.(برکات حضرت ولی عصر (عج) حکایات عبقری حسان صص297-296)

 

 

 • ۸ نظر
 • موافقین ۱ مخالفین ۰
 • ۳۰ خرداد ۹۳ ، ۱۱:۵۰
 • ۵۹۱ نمایش
 • ۴۹۱ بازدید
 • زینب دباغ

 

دانلود فایل صوتی زیر

رهبر انقلاب در  دیدار با اساتید، فضلا و طلاب نخبه‌ی حوزه علمیه قم در تاریخ ۱۳۸۹/۸/۲ در ذیل شرح حدیثی، توصیه‌ی مرحوم آیت‌الله بهجت را برای خواندن دعای «یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک» بیان کردند و فرمودند:
«مرحوم آقای بهجت (رضوان الله تعالی علیه) میفرمودند این دعا را زیاد بخوانید: «یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک». ممکن بود یک اشکال مقدّری وجود داشته باشد، ایشان به آن هم جواب می‌داد. ممکن بود کسی بگوید وقتی میگوئیم «ثبت قلبی علی دینک»، ما که دینمان درست است، منطقی است، مستحکم است، این برای آن طبقات پایین است. ایشان میفرمود در هر طبقه‌ای که دل انسان و ایمان انسان و دینداری انسان هست، تنزل از آن طبقه، برگشت است. «ثبت قلبی علی دینک» یعنی دین را در همان طبقه‌ی عالی نگه دار و تثبیت کن. اگر این شد، آن وقت زندگی میشود شیرین، مرگ هم مرگ راحت. یکی از مشکلات اساسی ماها، مشکل مردن است. امام سجاد (علیه السلام) به خداوند متعال عرض میکند: «امتنا مهتدین غیر ضالین، طائعین غیر مستکرهین غیر عاصین». خب، انسان در همه‌ی طول عمر در طریق هدایت بوده، اما باز امام دعا می کند که: «امتنا مهتدین غیر ضالین، طائعین غیر مستکرهین غیر عاصین»؛ معلوم میشود خطرناک است.
حکم مستوری و مستی همه بر عاقبت است
کس ندانست که آخر به چه حالت برود»
 
  
 • ۱ نظر
 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۲۹ خرداد ۹۳ ، ۱۴:۵۵
 • ۴۵۰ نمایش
 • ۴۲۱ بازدید
 • زینب دباغ

 

 مراقبات ماه رمضان از استاد محمد شجاعی:

 1. جلسه‌ی اول: پیرامون ماه رمضان

 2. جلسه‌ی دوم: بحث روزه (۱)

 3. جلسه‌ی سوم: بحث روزه (۲)

 4. جلسه‌ی چهارم: بحث روزه (۳)

 5. جلسه‌ی پنجم: وداع با ماه رمضان

 6. جلسه‌ی ششم: شب قدر (۱)

 7. جلسه‌ی هفتم: شب قدر (۲)

 8. جلسه‌ی هشتم: شب قدر (۳)

 9. جلسه‌ی نهم: شب قدر (۴)

 10. جلسه‌ی دهم: شب قدر (۵)

 

 

منبع

 • ۸ نظر
 • موافقین ۲ مخالفین ۰
 • ۲۵ خرداد ۹۳ ، ۱۶:۴۰
 • ۵۲۳ نمایش
 • ۴۶۶ بازدید
 • زینب دباغ

چرا دوریم

۲۲
خرداد

 ********* عیدتون مبارک *********


چرا این اندازه از امام زمان علیه السلام دوریم ؟!

آیت الله بهجت : چرا این اندازه از امام زمان عجل الله فرجه دوریم ؟! ایشان که ما را می بیند و از همه ی موجودات ، ظاهرترند، پس چرا این اندازه غافلیم و آن حضرت علیه السلام را از خود دور می بینیم ؟! چرا این حضور قلبی را نداریم که از سوی ایشان هر لحظه به مطالبی دست بیابیم ؟!

از آیت الله بهجت پرسیده شد:
در عصر ما که گرفتاری ها و فشار ها از هر سو متوجه شیعیان در اقصی نقاط جهان و خصوصا کشور ماست. باید چه کار کرد؟

پاسخ دادند:
مخصوصا دعای شریف "عظم البلاء و برح الخفاء" را بخوانید و از خدا بخواهیم برساند صاحب کار را! با او باشیم، حالا اگر رساند که رساند و اگر نرساند، دور نرویم از کنار او. از رضای او دور نرویم او می بیند، او می داند حرف هایی که ما به همدیگر می زنیم!

 

 

 • زینب دباغ

باور

۲۱
خرداد

 

دانلود فایل صوتی متن زیر با صدای شهید آوینی

حالا انسان می‌فهمد که اساس تمام امور، باور است و این شک است که انسان را با درد و رنج هزار تکه می‌کند .»

«وای از پیچیدگی نفس انسان! وای از پیچیدگی نفس انسان! شیطان را از در می‌رانی، از پنجره باز می‌آید و چه وسوسه‌ها که در انسان نمی‌کند. می‌گوید: برو با تقوای بیش‌تر خود را بساز، ایمانت را قوی کن و باز گرد . با سلاح تزکیه و تقوا می‌آید که تو را از جنگیدن باز دارد . اما مگر همین تزکیه و تقوا نیست که تو را به جنگیدن امر می‌کند؟ پس لبیک بگو و حرکت کن . بجنگ . اگر بروی ، دیگر امکان اینکه از بار نخست قوی‌تر بازگردی وجود ندارد .»

 • ۶ نظر
 • موافقین ۱ مخالفین ۰
 • ۲۱ خرداد ۹۳ ، ۱۳:۵۹
 • ۵۶۶ نمایش
 • ۵۰۹ بازدید
 • زینب دباغ

حق مردم

۱۷
خرداد

 

گردنه ای که نمی توان از آن گذشت مگر . . .
آیت الله بهجت : در قیامت گردنه ای هست که کسی حقی از مردم بر گردنش باشد ، نمی تواند از آن بگذرد ؛ یا باید از حسناتش به کسی که حق او را پایمال کرده ، بدهدیا . . . بالاخره تا مردم در آنجا از همدیگر راضی نشوند ، نمی توانند از آنجا بگذرند .

 

 • زینب دباغ

سخنان امام خامنه ای درباره صحیفه سجادیه :

صحیفه‌ى سجادیه را اگر مطالعه کنید و جنبه‌ى دعایى کلمات را ندیده بگیرید، هر دعاى آن یک درس عالى از معارف اسلامى و قرآنى است. اگر کسى خطبه‌ى امیرالمؤمنین علیه‌الصلاةوالسلام در توحید را که خطبه‌ى اول نهج‌البلاغه است، جلو خودش بگذارد، یا دعاى اول صحیفه‌ى سجادیه را که در تحمید است- حمد الهى است- جلو خودش بگذارد، مى‌بیند این دو مثل هم‌اند و فرقى با هم ندارند. خطبه‌اند و درس‌اند. امیرالمؤمنین علیه‌الصلاةوالسلام در مقابل جمعى از مردم ایستاده و معارف الهى را بیان کرده و امام سجاد علیه‌الصلاةوالسلام دعا کرده و به زبان دعا، همان معارف را بیان فرموده است. (خطبه‌هاى نماز جمعه‌ى تهران - ۰۷/۱۲/۱۳۷۱)
تا آن‌جا که مى‌توانید، با صحیفه‌ سجادیه مأنوس شوید. کتاب بسیار عظیمى است. این‌که گفته‌اند زبور آل محمد، واقعاً همین‌طور است؛ پر از نغمه‌هاى معنوى است، دعا و درس است؛ هم درس اخلاق است، هم درس علم‌النفس است، هم درس امور اجتماعى است. آن‌جا ملاحظه کنید: "أللهم إنى أعوذ بک من هیجان‌الحرص و سورة‌الغضب... و الحاح‌الشهوة". یکى‌یکى این خصوصیات معنوى و اخلاقى و این ریشه‌هاى فاسدى را که در نفس ما هست، در زبان دعا به ما معرفى مى‌کند. (دیدار با گروهی از پاسداران سپاه پاسداران - ۱۳/۰۹/۱۳۷۶)

خواهش مى‌کنم عزیزان من، به‌خصوص جوانان، با صحیفه‌ سجادیه انس بگیرند؛ زیرا همه‌چیز در این کتابِ ظاهراً دعا و باطناً همه‌چیز، وجود دارد... اغلب دعاهاى صحیفه‌ى سجادیه- تا آن‌جا که بنده سیر کرده‌ام- همین حالت را دارد. همه‌چیز مرتب و چیده شده است. مثل این است که یک‌نفر، در مقابل مستمعى نشسته و با او به صورت استدلالى و منطقى حرف مى‌زند. همان ناله‌هاى عاشقانه هم که در صحیفه‌ سجادیه آمده است، همین حالت را دارد. (خطبه‌هاى نماز جمعه‌ى - ۱۴/۱۱/۱۳۷۳)

اگر کسى خیال کند که مى‌توان دل و روح را بدون این‌ها صاف کرد، سخت در اشتباه است. از راه گریه‌ نیمه‌شب، از راه خواندن قرآن با تدبر و با دقت، از راه خواندن ادعیه‌ صحیفه‌ سجادیه، دل انسان صاف مى‌شود؛ والا این‌طورى نیست که بگوییم آقا برو دلت را صاف کن؛ هر کارى هم کردى، کردى! (دیدار اعضاى هیأت دولت - ۰۸/۰۶/۱۳۸۴)

دانلود کتاب صحیفه سجادیه

کتاب آنلاین صحیفه سجادیه

دانلود کتاب صوتی:

 دانلود بخش اول (حجم: ۹٫۲MB)

دانلود بخش دوم (حجم: ۱۴٫۲MB)

دانلود بخش سوم (حجم: ۱۴٫۴MB)

دانلود بخش چهارم (حجم: ۱۴MB)

دانلود بخش پنجم (حجم: ۱۷٫۵MB)

 

 • ۹ نظر
 • موافقین ۱ مخالفین ۰
 • ۱۳ خرداد ۹۳ ، ۱۱:۴۶
 • ۷۷۳ نمایش
 • ۵۳۱ بازدید
 • زینب دباغ

قمر منیر

۱۲
خرداد

 

برای تو شرق و غرب معنی ندارد!

کافیست از هر طرف بیایی،

تا یک دنیا آرام بگیرد؛

و من...

عاشقِ همین ماه بودنت هستم...!!!

***************************************

 کلیپ زیبای علمدار – علی فانی

دریافت

***************************************

سخنرانی استاد رائفی پور

موضوع : معرفت حضرت ابوالفضل العباس به امام حسین (ع)

دریافت

 

 

 • زینب دباغ

 

پول فیوز بمب های اسرائیلی از پاساژ های موبایل ایران می آید+فتوای تحریم 

 • ۴ نظر
 • موافقین ۰ مخالفین ۰
 • ۱۱ خرداد ۹۳ ، ۱۱:۲۷
 • ۹۵۰ نمایش
 • ۷۶۳ بازدید
 • زینب دباغ

دامنه های دلم

۱۰
خرداد

 

 

در هر جغرافیایی

که باشم

جهت ها تفاوتی ندارند

تمام دامنه های دلم

به سمت حـــرم توست!!

یا ح س ی ن

*******************************

اعیاد شعبانیه مبارک

 

 امام حسین علیه السلام:
إنَّ حَوائِجَ النّاسِ إلَیکُم مِن نِعَمِ اللّهِ عَلَیکُم، فَلا تَمَلُّوا النِّعَمَ فتجوزُوا النِّعَم؛
نیازهاى مردم به شما، از نعمتهاى خداوند بر شماست؛ پس از نعمتها ملول نشوید [و آنها را برآورده سازید] وگرنه از دست می‌روند.

نثر الدرّ: ۱ / ۳۳۴

 

 

 • ۸ نظر
 • موافقین ۱ مخالفین ۰
 • ۱۰ خرداد ۹۳ ، ۱۹:۱۳
 • ۴۹۲ نمایش
 • ۴۳۴ بازدید
 • زینب دباغ

حدیث لوح

۰۹
خرداد

جریـــمه مشـــق اِمشــبم ، صــَـد بـــــــار بنویــس :
آقایـــے ڪــه یـــادش نبــــودم در قُنـــوت نمـــازش یـــادم ڪـَـرد...
تــا جمعہ ے بعد
کـــاش .. پلک های انتظارم روے هم نیاید ..
کـــاش .. دستانم از دامان آســـمان نیفتد !
کــــاش ایــ ن جـمـعـہ بــیــایـے ...

************************

مناجات با امام زمان(عج) با نوای حاج میثم مطیعی

************************

امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید: پدرم به جابر بن عبداللَّه انصارى فرمود: من با تو کارى دارم، چه وقت برایت آسان‏تر است که ترا تنها ببینم و از تو سؤال کنم؟ جابر گفت: هر وقت شما بخواهى، پس روزى با او در خلوت نشستند و به او فرمودند: درباره لوحى که آن را در دست مادرم فاطمه علیهاالسلام دختر رسول خدا صلى اللَّه علیه و آله دیده‏ اى و آنچه مادرم به تو فرمود که در آن لوح نوشته بود، به من خبر ده. ...

در ادامه بخوانید..

 • ۸ نظر
 • موافقین ۳ مخالفین ۱
 • ۰۹ خرداد ۹۳ ، ۱۲:۳۴
 • ۴۴۴ نمایش
 • ۳۸۵ بازدید
 • زینب دباغ

سردار شهید محمد اسلامی نسب

ترکش به چشمش نشسته بود ، پزشکان از بازگشت بینایی اش ناامیدشده و مرخصش کردند . روز بعد برگشت و گفت : با رمز یا فاطمه چشمم را عمل کنید! مدتی بعد با چشمی بینا برگشت جبهه.

هدیه به شهید محمد اسلامی نسب

صلوات

 

 • ۹ نظر
 • موافقین ۱ مخالفین ۰
 • ۰۷ خرداد ۹۳ ، ۱۱:۴۹
 • ۷۴۳ نمایش
 • ۶۰۵ بازدید
 • زینب دباغ

مسجد‌الاقصی

۰۶
خرداد

 

العالم: "مجتهد"، فعال عربستانی با انتشار این عکس در صفحه توییتر خود نوشت: اینجا هتل یا رستوران نیست. این تصویر مربوط به مهمانی شام ارتش صهیونیستی زیر مسجد‌الاقصی است.

 

 

منبع

 • ۳ نظر
 • موافقین ۱ مخالفین ۰
 • ۰۶ خرداد ۹۳ ، ۱۶:۲۷
 • ۵۳۷ نمایش
 • ۴۷۸ بازدید
 • زینب دباغ

خاتم انبیاء

۰۵
خرداد

 

 بر روی زمین و آسمانها و کرات

در بین مناجات تمام کلمات

زیباتر از این دعا ندیدست کسی

بر خاتم انبیاء محمد صلوات

************

عید مبارک

********************
کتاب فروغ ابدیت یکی از آثار و تالیفات ارزشمند آیت اله جعفر سبحانی تبریزی است. این کتاب عالی ترین و جامع ترین کتابی است که پیرامون زندگانی پیامبر عالیقدر اسلام (ص) روی مدارک صحیح و اصیل اسلامی با تجزیه و تحلیل کامل نوشته شده است.

دریافت

 • زینب دباغ

 

شیخ مفید درباره آن حضرت می‌گوید: " او عابدترین و فقیه‌ترین و بخشنده‌ترین و بزرگ منش‌ترین مردم زمان خود بود، زیاد تضرع و ابتهال به درگاه خداوند متعال داشت. این جمله را زیاد تکرار می‌کرد: " اللهم انی أسألک الراحة عند الموت و العفو عند الحساب " ( خداوندا در آن زمان که مرگ به سراغم آید راحت و در آن هنگام که در برابر حساب اعمال حاضرم کنی عفو را به من ارزانی دار ).

امام موسی بن جعفر (ع) بسیار به سراغ فقرا می‌رفت. شب‌ها در ظرفی پول و آرد و خرما می‌ریخت و به وسایلی به فقرای مدینه می‌رساند، در حالی که آنها نمی‌دانستند از ناحیه چه کسی است. هیچکس مثل او حافظ قرآن نبود، با آواز خوشی قرآن می‌خواند، قرآن خواندنش حزن و اندوه مطبوعی به دل می‌داد، شنوندگان از شنیدن قرآنش می‌گریستند، مردم مدینه به او لقب " زین المجتهدین " داده بودند. مردم مدینه روزی که از رفتن امام خود به عراق آگاه شدند، شور و ولوله و غوغایی عجیب کردند. آن روزها فقرای مدینه دانستند چه کسی شب‌ها و روزها برای دلجویی به خانه آنها می‌آمده است.
 
 
 • زینب دباغ

ای که بر دوست تمنای نگاهی داری

بهر اثبات ارادت چه گواهی داری

 

 

دو مصداق از هدایت امام مهدی (عج) در زمان غیبت :

روز  ٢١  بهمن  ١٣۵٧   روزى بسیار حساس و سرنوشت‌ساز بود. سفیر آمریکا در تهران همراه با کارگزاران نظام رژیم شاه تصمیم به کودتاىخونینى گرفته بودند و به همین منظور ساعت  ۴  بعد از ظهر را به‌عنوان حکومت نظامى اعلام کردند. وقتى رژیم شاه حکومت نظامى اعلام مى‌کرد کسى حق نداشت از خانه خارج شود وگرنه کشته مى‌شد. بقایاى رژیم شاه مى‌خواستند با اعلام حکومت نظامى و خانه‌نشین کردن مردم، محل استقرار امام خمینى و دیگر یاران مؤثر در انقلاب را بمباران کرده و جمع زیادى از یاران اصلى انقلاب را به شهادت برسانند و به خیال خود کار انقلاب را یکسره کنند. در همان شرایط حساس از جانب حضرت امام خمینى رحمه اللّه پیامى صادر شد که در همان ساعت  ۴  بعد از ظهر همه مردم به خیابان‌ها بریزند.

آیت اللّه طالقانى با امام خمینى بیش از نیم ساعت بر سر این مسئله بحث مى‌کند و مى‌گوید: آقا شما ایران نبودید، این رژیم پلیدى است و به صغیر و کبیر رحم نمى‌کند. شما حکم خود را پس بگیرید و حکومت نظامى را قبول کنید وگرنه همه مردم کشته مى‌شوند. ولى امام خمینى قبول نمى کردند و آیت اللّه طالقانى مرتب بر خواسته خود اصرار مى‌کرد. تا این‌که امام خمینى با قاطعیت و جدیت فرمودند: آقاى طالقانى اگر این حکم از طرف امام زمان علیه السّلام صادر شده باشد چه مى‌گویید؟ آیت اللّه طالقانى مبهوت شد و دیگر قادر به سخن گفتن نبود.

آیت اللّه خزعلى فرمودند: در آن موقعیت حساس « ٢١  بهمن  ۵٧  » شخصى از جانب حضرت ولى عصر علیه السّلام پیام برد مدرسه علوى خدمت امام و گفت: حضرت مهدى علیه السّلام مى‌فرمایند: در خانه نمانید اگر ماندید کشته مى شوید! لذا امام خمینى خیلى محکم فرمودند: حکومت نظامى را بشکنید و به خیابان‌ها بریزید. فقط نداى ولى عصر علیه السّلام بود که به فریاد ما رسید واقعا ما در معرض کشته شدن بودیم. لذا  ٢٢  بهمن یوم اللّه است.(همان ص98 به نقل از مهدویت صلح کل ، ص43 سخنرانی آیت الله خزعلی در مرکز تخصصی تفسیر  )

***

سید حسن نصر اللّه نقل مى‌کرد، در زمانى که حزب اللّه در فشار سختى از جانب اسرائیل بود و دچار مشکلات فراوانى بودیم خدمت مقام معظم رهبرى مدظله العالى رسیدیم و از گرفتارى‌ها و مشکلات خودمان بر ایشان گفتیم. معظم له فرمودند: بعضى وقت‌ها در ادارۀ امور کشور حل برخى مسائل براى من دشوار مى‌شود و هیچ راهى پیدا نمى‌شود، به دوستان و... مى‌گویم آماده شوید به جمکران برویم. در مسجد مقدس جمکران بعد از راز و نیاز با آقا امام زمان علیه السّلام احساس مى‌کنم همان‌جا دستى از غیب مرا راهنمایى کرد و در آن‌جا به تصمیمى مى‌رسم و همان را عملى مى‌کنم و مشکل به این صورت حل مى شود. سید حسن نصر اللّه مى‌فرمود: مقام معظم رهبرى مدظله العالى با بیان این مطلب ما را متوجه امام زمان علیه السّلام نمود.(همان ص99-98 به نقل از تلاشگر پنهان ص 56 به نقل ازآب، آیینه ، آفتاب ص 11)

 

مناجات با امام زمان(عج) با نوای مرحوم رضا انصاریان

 

 

 

 • زینب دباغ


استاد فاطمی نیا:
خودتان را معطل نکنید ، تا لطیف نشوید چیزی گیرتان نمی آید من اهل قسم نیستم ولی مجبورم ، دلم میسوزد، یک کلمه میگویم خانوم ها ، آقایون بشنوید، به حضرت زهرا سلام الله علیها قسم اگر لطیف نباشید چیزی گیرتان نمی آید!

خودتان را معطل نکنید ، هی روزی چند تا اوقات تلخی در خانه راه می اندازد ، عصبانی میشود ، از اینطرف هم میخواهد بشود زبدة العارفین ، عمدة المکاشفین ، یک بار این قسم را با تمام وجودم خوردم ، تا لطیف نشوید چیزی گیرتان نمی آید.

آقای علامه طباطبائی سرتاسر لطافت بود ، لطافت این مرد به جایی رسیده بود که به عمرش به کسی دعوا نکرده بود،

زمانی که مادر قم بودیم این بچه های قم از هشت سالگی دوچرخه بیست و هشت سوار می شدند، از بغل رکاب میزدند، یک بچه ای آمد زد علامه طباطبائی را لت و پار کرد ، افتاد رو زمین حالا ما باشیم چه میگوییم، خیلی دیگر آدم خوبی باشیم یک چیزی میگوییم دیگر ، این آقا بلند شد ، خیلی راحت ، اول رفت سراغ بچه،گفت:طوریت نشد؟! گفت : نه ، گفت : الحمد لله، خداحافظ .

لطافت لازم است ، تا لطافت حاصل نشده منتظر چیزی نباش ها! ببینم تونستی در خانه معرکه نگیری ، اگر تونستی آن موقع با هم صحبت میکنیم.

 

 

 

 • ۶ نظر
 • موافقین ۱ مخالفین ۰
 • ۰۱ خرداد ۹۳ ، ۱۶:۱۰
 • ۳۰۸ نمایش
 • ۲۷۳ بازدید
 • زینب دباغ