ی آنتی زایون

ی آنتی زایون

امام خامنه ای : اسرائیل باید نابود شود و نابود خواهد شد . ( 90/11/14 )

باعرض سلام و ادب .
به وبلاگ آنتی زایون (ضد صهیون ) خوش آمدید .


استفاده از مطالب وبلاگ بدون ذکر منبع بلامانع است البته در صورتی که مطلب عنوان شده در پست ، منبع نداشته باشد .
http://antizion.blog.ir

طبقه بندی موضوعی
نویسندگان
پیوندهای مذهبی

 

امام خامنه ای :

از پیشرفت علمی در کشور برای گسترش و نفوذ زبان فارسی استفاده شود. زبان خیلی مهم است برادران و خواهران عزیز! اهمیت زبان ملی یک کشور برای خیلی‌ها هنوز دانسته و شناخته نیست. زبان فارسی باید گسترش پیدا کند. باید نفوذ فرهنگیِ زبان فارسی در سطح جهان روزبه‌روز بیشتر شود. فارسی بنویسید، فارسی واژه‌سازی کنید و اصطلاح ایجاد کنید. کاری کنیم که در آینده، آن کسانی که از پیشرفتهای علمی کشور ما استفاده میکنند، ناچار شوند بروند زبان فارسی را یاد بگیرند. این افتخاری نیست که ما بگوئیم حتماً زبان علمی کشور ما فلان زبان خارجی است. زبان فارسی اینقدر ظرفیت و گنجایش دارد که دقیق‌ترین و ظریف‌ترین علوم و دانشها میتوانند با این زبان بیان شوند. ما زبان پرظرفیتی داریم. کما اینکه بعضی از کشورهای اروپائی هم نگذاشتند زبان انگلیسی تبدیل شود به زبان علمی آنها - مثل فرانسه، مثل آلمان - اینها زبان خودشان را به عنوان زبان علمی در دانشگاههایشان حفظ کردند. مسئله‌ی زبان، مسئله‌ی بسیار مهمی است؛ واقعاً احتیاج دارد به این که حمیت به‌خرج دهید. یکی از اهتمامهائی که دولتهای آگاه و هوشیار در دنیا انجام میدهند، تکیه بر روی گسترش زبان ملی‌شان در دنیا است. متأسفانه با غفلت خیلی از کشورها، این کار اتفاق نیفتاده؛ حتّی زبانهای بومی را، زبانهای اصلیِ بسیاری از ملتها را بکلی از بین برده یا تحت‌الشعاع قرار داده‌اند. بنده از پیش از انقلاب، از اینکه واژه‌های بیگانه بی‌دریغ در دست و زبان مردم ما به کار میرفت و به آنها افتخار میکردند - کأنه کسی اگر چنانچه یک مطلبی را با یک تعبیر فرنگی بیان کند، این را یک افتخاری میدانست - همیشه رنج میبردم؛ متأسفانه تا امروز هم این باقی است! خیلی از سنتهای غلط پیش از انقلاب، با انقلاب از بین رفت؛ این یکی متأسفانه از بین نرفت! یک عده‌ای کأنه افتخار میکنند که یک حقیقتی را، یک عنوانی را با یک واژه‌ی فرنگی بیان کنند؛ در حالی که واژه‌ی معادل فارسی برای آن عنوان وجود دارد، دوست میدارند از تعبیرات غربی استفاده کنند؛ بعد حالا یواش یواش این دیگر به دامنه‌های گسترده‌ای در سطوح پائین و سطوح عوامانه هم رسیده، که واقعاً رنج‌آور است.( ۱۳۹۲/۰۵/۱۵ بیانات در دیدار اساتید دانشگاه‌ها)

بنده در یکی از همین ملاقاتها به دانشجوها گفتم شما برای پنجاه سال آینده برنامه‌ریزی کنید؛ توقع ما این است. منظورم در زمینه‌ی علم است. هدف را این قرار بدهیم که پنجاه سال بعد، کشور شما یکی از مراجع عمده و درجه‌ی اول علمی دنیا باشد؛ به طوری که اگر کسی خواست با تازه‌های دانش آشنا شود، مجبور بشود زبان ملی شما را یاد بگیرد؛ همچنانی که این دختر عزیزمان گفتند که ما مجبوریم زبان بین‌المللی را یاد بگیریم؛ راست هم می‌گوید. انگلیسیها با زرنگی زبان خودشان را زبان علم و زبان بین‌المللی کرده‌اند و هر چه شما می‌خواهید یاد بگیرید و هر چه می‌خواهید بخوانید، مجبورید زبان آنها را یاد بگیرید. شما کاری کنید که در پنجاه سال آینده، همین نیاز به زبان فارسی شما باشد. این، یک آرزوست؛ یک قله است؛ مثل قله‌ی دماوند، مثل قله‌ی توچال، که نگاه کردن به آن، هیجان‌انگیز است؛ شوق رسیدن به آن، در دل همه به وجود می‌آید؛ اما چه کسانی می‌رسند؟ باید کفش و کلاهش را آماده کنید؛ بیشتر از آن، باید همتش را آماده کنید و راه بیفتید. من در نسل جوان کشورمان، این استعداد را می‌بینم. من نمی‌خواهم گزافه بگویم، شعار هم نیست؛ هیچ کس از ما توقع نکرده که بیاییم این حرفها را بزنیم؛ اینها واقعیت است. جوان ایرانی در استعدادهای گوناگون، یک ظرفیت سطح بالا را داراست. اگر ما مسئولان نشناسیم، گناه ماست؛ اگر خودِ او این ظرفیت را نشناسد، گناه اوست. گناه هم نتیجه‌ی خودش را دارد؛ از راه ماندن و به مقصود نرسیدن است. اما اگر چشم را باز کنیم، راه را پیدا کنیم، همت بگماریم و هدف را گم نکنیم، بدون تردید خواهیم رسید.آنهایی که امروز در قله‌ی دانشند، همیشه این‌طور نبوده‌اند. همین امریکا که امروز از لحاظ علمی از همه‌ی مراکز علمی و کشورهای دنیا جلوتر است، صد سال پیش برای ابزارهای عادی جنگیِ خودش، محتاج انگلیس و فرانسه و ایتالیا بود. تاریخ را بخوانید! ( ۱۳۸۵/۰۸/۱۸  بیانات در دیدار دانشگاهیان سمنان )

 

 • موافقین ۳ مخالفین ۰
 • ۹۳/۰۷/۲۳
 • ۶۳۷ نمایش
 • ۵۵۱ بازدید
 • زینب دباغ

کوشش در جهت گسترش و نفوذ زبان فارسی کلام امام خامنه ای

نظرات (۴)

بابا فارسی
مام عاجق فارسی هستیم عجیجم
پاسخ:
++++++++++

 • بــ ر ان ــا
 • سلام

  قابل توجه کسانی که ادعای فارسی و ایرانی بودن را دارند این هم رهبر عزیز

  عاقبتتون بخیر
  پاسخ:
  سلام
  قابل توجه بعضی مسئولین..
 • محمد محمدیان رباطی
 • باید فرهنگ ما وزبان ما در جهان شناخته بشه
  پاسخ:
  باید بین خودمون ارزشمند باشه و انقدر رسانه ملی تبلیغ ضد نکنه . هر روز شما می بینید تو تبلیغات بسته های مختلف آموزش زبان انگلیسی تبلیغ میشه و صحبت کردن به زبان انگلیسی و بکار بردن واژه های اون یک ارزش شده.
 • احمد موسوی محسنی
 • سلام،
  رشته ی تخصصی وکار من در حوزه ی زبان آلمانی، ترجمه وتألیف است. کتابی اخیراً تألیف کرده ام ، که با نامه ی اخیر مقام معظم رهبری به جوانان امریکا واروپا مناسبت دارد. مناسبتش این است، که به راحتی می تواند به ایشان مکالمه ی فارسی را بیاموزد.
  مشخصات:
  1) این کتاب از 357 صفحه و82 بخش تشکیل شده است. آموزش بر اساس دانسته های مخاطب از زبان مادری است؛ به این معنی، که ابتدا جمله ی متداول و مورد نظر به زبان آلمانی مطرح می شود، بعد ترجمه ی فارسی آن با حروف آوانگار می آید ودر مقابل آن ترجمه ی روان با خط متداول فارسی؛ این شیوه تا آخر کتاب ادامه پیدا می کُند.
  2)در ابتدای کتاب فصلی را اختصاص داده ام به آشنایی با حروف وبعضی توضیحات دستوری زبان فارسی، که با ذکر مثال های متنوع کار آموزش را آسان می کند.
  3) در پایان کتاب بخشی را اختصاص داده ام به رفع مشکل از کلمات شکسته ای که مکالمه ی فارسی را سخت جلوه می دهد. کاربر می تواند با دیدن کلمات شکسته(مثل :"میتونی"، که زیر آن نقطه چینی شده است، این کلمه را در ردیف الفبایی "میم "پیدا کُند ومعادل رسمی آن را، که"میتوانی" است بیابد.
  4) این کتاب بیش از هفتاد درصد گفت وگوهای متداول وعادی را در بر می گیرد وکاربَر می تواند به راحتی از آن استفاده کند
  اهداف:
  1- آموزش وگسترش زبان فارسی در کشورهای آلمانی زبان
  2- جذب مسافران مشتاق اسلام وجمهوری اسلامی
  3-کمک به آلمانی زبانان ایرانی تباری، که نمی خواهند فارسی را فراموش کنند.
  4- همیاری با استادانی که کارشان آموزش زبان فارسی به آلمانی زبان هاست، چه در حوزه های علمیه، وچه در دانشگاه ها.
  5- آشنایی جوانان آلمانی زبان با زبان فارسی برای مطالعه ی کتاب های انبوه اعتقادی به زبان فارسی .
  در صورت درخواست، توضیحات بیشتر را به عرض می رسانم.
  نام کتاب:"گفت وگوی آسان زبان فارسی"
  (Einfach Persisch sprechen)
  مؤلف: احمد موسوی محسنی
  مرکز تهیه تهران:66958205
  با آرزوی موفقیت شما
  احمد موسوی محسنی
  رایانامه: ahmadmousavi257@gmail.com
  پاسخ:
  سلام
  کار بسیار ارزشمنذی کردید . ممنون از حضورتون .
  پیشنهاد میکنم یه وبلاگ بزنید و تبلیغ کنید .
  موفق و برقرار باشید.
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی